Klassikaal
3 dagen1725,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Om een goede training neer te zetten heb je meer nodig dan alleen gedegen vakkennis. Want hoe breng je de lesstof over op de deelnemer? En hoe zorg je ervoor dat hij of zij geïnspireerd naar huis gaat? Hoe ga je om met weerstand? Al deze vragen komen aan bod in onze training Train de trainer
In de training Train de trainer werken we aan je persoonlijke stijl als trainer. Hoe sta je voor de groep? Hoe kom je over als trainer? En hoe reageren mensen op je? Je leert hoe je je eigen sterke punten optimaal kunt inzetten tijdens de training. Daarnaast besteed je samen met een ervaren trainer aandacht aan het opzetten van een goede training, van voorbereiding tot evaluatie. Je onderzoekt wie je doelgroep is en wanneer je deelnemers tevreden zijn. Ook komen verschillende werkvormen aan de orde, zodat je zélf ook ervaart wat het effect is van de manieren waarop je kennis kunt overbrengen. Kortom: je leert hoe je je zo effectief mogelijk op een training kunt voorbereiden. Aan het eind van de training breng je het geleerde in de praktijk door je eigen mini-training te geven.
Tijdens de training komen onder andere onderstaande onderwerpen aan bod:
Word bewust van je rol als trainer en je sterke en ontwikkelpunten
Kennis, inzicht, vaardigheden, gedrag
Verplaats je in de deelnemers, zodat zij zich gehoord voelen
Waar moet je allemaal rekening mee houden?
Een interactief, afwisselend en goed opgezet programma maken
Contact maken en je houding
De aandacht van je deelnemers vasthouden
Zelfverzekerd en met plezier voor de groep staan
Omgaan met niveauverschil en weerstand
Na het volgen van de training weet, begrijp en kun je als trainer:
Er wordt met professionele blik gekeken naar je stijl van trainen en je krijgt feedback, tips en trucs. Video-analyse maakt dat je inzicht krijgt in het effect van je eigen gedrag; je leert een onderscheid te maken tussen gewenste en ongewenste vormen van handelen in relatie tot je einddoelen. Tijdens de training maak je gegarandeerd een aantal succeservaringen mee. Je gaat niet alleen geïnspireerd naar huis, maar weet deze inspiratie voortaan ook door te geven aan je deelnemers.
Deze training is bij uitstek geschikt als je je trainingsvaardigheden wilt ontwikkelen of aanscherpen. Herken je jezelf in één of meerdere van onderstaande punten?
Deze lijst is natúúrlijk niet compleet: iedereen is immers anders. Waar wil jíj aandacht aan besteden binnen het trainers-thema?
De cursusomschrijving hierboven geeft je een goede indicatie van hoe de training train de trainer eruit zal komen te zien. Toch kan de inhoud iets verschillen per training, afhankelijk van de voorkennis, praktijkervaring en leerdoelen van de deelnemers. In individuele intakegesprekken voorafgaand aan de training worden de leerdoelen van de deelnemers geïnventariseerd. Op basis daarvan wordt het definitieve programma van de training train de trainer bepaald.
Na afronding van de training wordt een Learnit-certificaat uitgereikt als bewijs van deelname.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Wanneer wil jij starten?
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Train de trainer referenties - Gemiddeld cijfer 8.6
“Een boeiende en leerzame training met een kleine groep en een betrokken trainer. Veel aandacht voor persoonlijke leerdoelen. Goed verzorgd, goed materiaal en allerlei verschillende werkvormen. De training bood een veilige plek om te oefenen. Alle feedback en video-opnamen waren heel leerzaam. Als startende trainer heb ik alle facetten van trainen aangereikt gekregen. Ik kan er goed in de praktijk mee aan de slag.”
Els de Kraker, Stichting Vluchtelingenwerk Zuidwest Nederland- Train de trainer
“De training was erg praktisch en de trainer speelde goed in op de leerdoelen en behoeftes van de cursisten. Ik heb bijzonder veel geleerd over het opzetten van leuke en inspirerende trainingen en het is voor mij echt een bijzonder nuttige training geweest.”
A. van der Gulik, Trouwgemak- Train de trainer
“Interessante training: veel variatie, voldoende oefeningen en nuttig lesmateriaal. Het enthousiasme van de docente, de interesse in de cursisten en haar brede kennisniveau over het onderwerp spraken mij zeer aan. Verbeteren kan bijna niet meer, omdat het wat mij betreft de beste trainer is die ik tot nu toe ben tegen gekomen. Een prettige training voor als je meer over het trainersvak wilt leren; zeer inspirerend en motiverend. Het waren voor mij drie leuke en heel nuttige dagen!”
P. Verbeek van Maurik, Waterschap Groot Salland- Train de trainer
“Good training; adding skills to transfer knowlegde in an interacting and exciting way, minimizing the number of slides.”
P. Klappe- Train de trainer
“Fijne Trainer. Past training en opdrachten specifiek aan naar de mensen die de cursus volgen . Deskundige training. Eerlijke feedback. Hiet heb je wat aan.”
R. van Gorsel - Securitas O.V. Services- Train de trainer
“Alle tools en kneepjes van het vak om ook zelf trainingen te kunnen geven. Erg veel geleerd in die paar dagen, en ook nog op een leuke manier. Inspirerend en nuttig.”
M. Visser, VPRO- Train de trainer
"De cursus train-de-trainer geeft je allerlei zeer praktisch bruikbare ideeën en mogelijkheden waarmee je direct aan de slag kunt. Leah Kolkman is een heel prettige en professionele trainer die snel en met humor kan schakelen als de situatie daarom vraagt. Mijn 'gereedschapskist' als het gaat om benodigdheden voor het maken van een goede training is nu beter gevuld. Ik heb zin om te experimenteren met de grote hoeveelheid verschillende werkvormen! Nicole de Haan - persvoorlichter Amsterdam UMC"
- Train de trainer
“Als iemand zoals ik kennis en ervaring wil overdragen aan nieuwe medewerkers en collega's is deze training prima geschikt."'”
J. Rodenrijs, Koppert B.V.- Train de trainer
"Leerzame training waarin je wordt uitgedaagd om te oefenen met trainen, feedback geven en ontvangen. Je krijgt voldoende lesstof en handvatten om zelf een training samen te stellen en deze goed af te stemmen op de deelnemers. Ik ben blij dat ik de training heb gevolgd!"
- Train de trainer
“You will learn a lot practical things which will help you conduct your own training.”
M. Gòrska - PRé Sustainability B.V.- Train de trainer
“Praktische training waarin alle belangrijke facetten van een goede training, en hoe jij die als trainer gaat geven, aan de orde komen. Opzet van een training, activerende werkvormen, de competenties van de trainer: alles komt aan bod. Boeiend en leerzaam!”
P. Kleinjan, Suluz Interim- Train de trainer
“Leuk en informatief, goed toe te passen in de praktijk.”
P. van der Ende, Kone- Train de trainer
“Zinvolle training voor iedereen die vanuit zijn dagelijkse werkzaamheden trainingen gaat verzorgen. Opbrengst en effectiviteit van training wordt hier vele malen beter van.”
E. Mijnhout, AkzoNobel N.V.- Train de trainer
“This training was a great learning experience. The design of the course allowed us to develop our skills step by step through practical exercises. The structure made it easy to understand and apply the concepts effectively. It was well-organized, engaging, and truly helpful. I would highly recommend it to anyone looking to improve their training skills.”
P. Roy - PRé Sustainability B.V.- Train de trainer
“Vooral het rollenspel was best verrassend. Zaken waarvoor ik van tevoren toch een beetje huiverig was, vielen bij de meeste andere cursisten niet op, terwijl juist andere zaken, waarvan je soms geen weet hebt, wel opvallen.”
R. van der Meer, Helvoet B.V.- Train de trainer
“De wijze waarop de trainer haar training geeft is al een training. Ze geeft zelf al zoveel voorbeelden en haar rustige wijze geeft je al heel veel handvatten. Je leert heel veel van elkaar omdat je samen kijkt naar de minitraining van elke cursist. Daardoor krijg je ook veel inzicht in jezelf.”
R. Braams, Zorginstituut Nederland- Train de trainer
“Praktische en didactische inzichten ten aanzien van je training. Maar ook een inzicht in wie jezelf bent, wordt op een veilige manier uiteengezet. Een training met vele handvatten.”
C. de Kleijne-Barbier, Kalorama Centrum voor Doofblinden- Train de trainer
“Ik weet nu veel beter waar ik op moet letten bij het voorbereiden en geven van cursussen, presentaties en workshops.”
A.M. van Elk, Radio Nederland Wereldomroep- Train de trainer
“De training geeft op zowel theoretisch vlak als direct in de praktijk inzicht in hoe je een goede training kunt geven. Er is veel ruimte om te oefenen, feedback te geven en te krijgen. Je leert er erg veel van, zowel over de opbouw als de presentatie, door met elkaar videobeelden terug te kijken. Het is een kleine groep, waardoor er veel individuele aandacht is. Alles wordt door de trainer met theorie onderbouwd. De energie gaat stromen. Vanaf nu gaan onze trainingen er anders uit zien, qua voorwerk en werkvormen, waardoor de inhoud meer geborgd wordt. Kortom: dit gun je iedere trainer! Ook als je het al jarenlang doet, is het verhelderend en krijg je veel nieuws aangereikt.”
T. Bos, De Rading- Train de trainer
“Goede training die op een leuke manier breed inzicht en oefening biedt in de kennis en vaardigheden die een trainer nodig heeft.”
S. Pauw, Pava Consult- Train de trainer
“Met de training 'train de trainer' krijg je fijne inzichten en praktische handvatten mee die ervoor zorgen dat je zelfverzekerd voor een groep durft te staan.”
M. Tammeling- Perdok - Gemeente Groningen- Train de trainer
“Tijdens deze training heb ik daadwerkelijk praktische tools gekregen om bewuster te zijn van hoe ik training kan geven.”
T. Dijkstra - Technische Universiteit Delft- Train de trainer
“Echte aanrader deze training, en dat heb ik inmiddels ook gedaan! Je krijgt hele goede handvatten mee om mee aan de slag te gaan, er was niets in de training waar ik niks mee kan of doe. Meteen het geleerde in mijn eigen werkomgeving kunnen toepassen. En een hele fijne, inspirerende, ter zake kundige trainster!”
L. de Jonker, NUON- Train de trainer
“Een training welke voor vele disciplines en functies toepasbaar is. Dergelijke trainingen zouden vaker gegeven moeten worden!”
I. van der Elburg, Helvoet B.V.- Train de trainer
“Toptraining! Deze driedaagse training is de perfecte voorbereiding op mijn nieuwe rol als trainer binnen mijn eigen organisatie. Je wordt geënthousiasmeerd en geïnspireerd door de trainer en de trainingsgroep. De trainer geeft ieder individu in de trainingsgroep persoonlijke aandacht en speelt perfect in op gebeurtenissen in de groep. De uitleg was continu helder en ik werd geïnspireerd door de kundigheid en volledigheid van de lesstof en hoe dit samenkwam. In deze drie dagen treed je uit je 'comfort zone', waardoor je onwijs veel leert. Aanrader!”
M. Vos, Appèl- Train de trainer
“Heel positief! Kreeg er veel energie van en ben zeer geïnspireerd.”
F. 't Hooft, Isala Klinieken- Train de trainer
“Train de trainer geeft je in drie dagen tijd een stevige basis voor je trainerschap. Je krijgt de kans om allerlei belangrijke vaardigheden te testen en te oefenen. Het enthousiasme van trainer Mieke Tummer geeft je nog meer inspiratie!”
M. Kummer, Gemeente Renkum- Train de trainer
“Goede training die op mij insprerend heeft gewerkt.”
R.F. Sumter, Gemeente Rotterdam- Train de trainer
“Erg nuttig met vele tips.”
N. Gruters, SBWU- Train de trainer
“Een zeer gedegen. goed verzorgde opleiding. Het is een 3daagse opleiding, Ik dacht: wat kort, maar er wordt zoveel behandeld en gelijk toegepast en toch niet gehaast. Er is genoeg tijd voor eigen inbreng. Na de 1ste dag is het al toepasbaar in je trainingen.”
D. de Hon, Conclusion Learning Centers- Train de trainer
“In een korte tijd heel veel geleerd. Zeer toepasbaar en de cursus sluit aan bij de leerdoelen. Eigen inbreng is groot, je wordt gemotiveerd om het geleerde in praktijk te brengen.”
I. Goderie, Zuidwester Pleegzorg- Train de trainer
“Leerzaam en inspirerend voor -beginnende- trainers!”
A. Bosma, Hogeschool Utrecht- Train de trainer
“Inhoudelijk een goede training. Trainer inhoudelijk deskundig. Prettig contact. Een training die er toe deed en waar ik veel van geleerd hebt. Geweldig!”
T. Jabaaij - Cedrah- Train de trainer
"Erg interessante training voor diegene die soms of wat vaker voor een groep staat om zelf training te geven, of de implementatie van software aan een groep over moet brengen."
- Train de trainer
“Door deze training werden enkele duidelijke leerdoelen benoemd; kreeg ik praktische tips en bruikbare feedback om het geleerde verder toe te passen in de praktijk.”
R. van Lith- Train de trainer
“Geef je al een tijdje Trainingen of wil je dit binnenkort gaan oppakken? Dan kan je zeker deelnemen aan de training 'Train de Trainer'. De leerstof is zo divers dat je over veel verschillende aspecten van het Trainen leert. Je doet nieuwe ervaringen op, krijgt nieuwe inzichten en ideeën en zorgt bij mij in ieder geval voor een boost om meteen aan de slag te gaan met al het geleerde.”
N. Weel, InWork- Train de trainer
“Good content with a lot of new elements, offered in a well prepared training.”
R. Jansse- Train de trainer
“Als je in je huidige functie trainingen moet gaan geven, maar je beschikt totaal niet over deze vaardigheid. Dan zou ik toch eens overwegen om deze training bij Learnit te volgen, want zij hebben mij in ieder geval laten zien (ervaren) dat het leuk is om trainer te zijn.”
J. Vullers, Gemeente Peel en Maas- Train de trainer
“Door deze training krijg je eenvoudig toepasbare handvaten en inzichten voor het zelf verzorgen van een doelmatige training zonder overbodige ballast. Zowel de psychologische kant als de praktische kant komt ruimschoots aan de orde, waarbij je opnieuw naar jezelf, collega's en trainee's leert kijken. Een aanrader.”
Arjan Wiegers, Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG)- Train de trainer
“De training heeft mij prima handvatten gegeven om in de praktijk mee aan de slag te gaan. Ik ben erg enthousiast geworden en heb al direct veel dingen vanuit de training in mijn werk kunnen toepasssen.”
P. de Kramer, HOOM- Train de trainer
“Onlangs heb ik de training Train de Trainer gevolg bij Learnit. Deze training heeft mij meer inzicht gegeven wat je als docent of trainer kan doen om je les of training goed neer te zetten.Alle ingrediënten die je nodig om als trainer/docent aan de slag te kunnen, komen aan bod. Het heeft mij erg geïnspireerd. Ook als organisatie word je door Learnit goed geïnformeerd.”
G. Kok, MBO College Almere/ROC van Flevoland- Train de trainer
"Ik vond het een leuke, leerzame en interactieve training! Goede afwisseling tussen theorie en praktijk."
- Train de trainer
"Leuke training waarin je zowel de theorie en de praktijk van het trainersvak leert. Vooral interessant als je aan het begin staat van je trainerscarrière."
- Train de trainer
“De training heeft mij weten te verbazen en mijn verwachtingen overtroffen.”
L. Bosch, ABN Amro- Train de trainer
“Deze training helpt je om heel praktisch en zelfverzekerd voor een groep te kunnen staan.”
H. Corbijn, Kijkshop B.V.- Train de trainer
“De training geeft niet alleen een goede basis voor geven van een training, maar ook goede aanbevelingen om je eigen manier van training geven te verbeteren.”
M. Rutgers, Practical Approach- Train de trainer
“Erg actieve (betrokken) en leerzame training.”
L. van der Geest, Dupaco Distribution B.V.- Train de trainer
“Het is een goede training die mij extra handvatten heeft gegeven hoe ik mijn trainingen moet geven.”
M. van Deutekom, Oracle- Train de trainer
“Erg veel geleerd - belachelijk veel voor drie dagen. Stijle leercurve vanwege goede trainer en opzet training.”
Mariska Warnars, Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)- Train de trainer
“Veel praktische adviezen voor de beginnende maar ook zeker voor de ervaren trainers!”
M. Smolka, ONVZ- Train de trainer
Learnit referenties